Przekroje ścian

Technologia

Dzięki doskonałym właściwościom izolacyjnym drewna, budynki wykonane w tej technologii uzyskują współczynnik przenikalności cieplnej rzędu u=0,19 W/m2K. Szkielet budynku wykonany jest z kantówek o przekroju 140x40 mm wypełnionych wełną mineralną. Z zewnątrz konstrukcja pokryta jest płyta MPF o grubości 12 mm oraz izolowana folią. Jako pocję, wszystkie stosowane płyty można zastąpić pozbawionymi nienaturalnych składnków deskami z drewna litego. Między drewinianą elewacją oraz poszyciem znajduje się przestrzeń powietrza o szerokości 20 mm która zapewnia budynkowi odpowiednią izolację oraz przewiew. Wnętrze budynku wykończone jest odpowiednio  folią paroizolacyjną, płytą MPF o grubości 10 mm (lub deskami), oraz płytą z popularnego karton-gipsu.

Elewacje drewniane

Elewacje z drewna nie spełniają jedynie walorów estetycznych. Dobre właściwości termiczne sprawiają, iż są one doskonałą alternatywą dla syntetycznych materiałów. Firma WIREX oferuje swoim klientom możliwość wykonania wykończenia z deski elewacyjnej pionowej lub poziomej, oraz z tzw. oflisa, imitując dom wykonany z bala okrągłego. Stanowi to doskonały kompromis dla osób chcących zachować wszystkie zalety domu prefabrykowanego, oraz estetykę domu z litego drewna.

Elewacje z tynku cienkowarstwowego

Elewacje tepozwalają cieszyc się zaletami domu szkieletowego, przy zachowaniu nowoczesnego designu ścian betonowych we wszystkich jego odmianach. 

Technologia

Budynki wykonane w tej technologii uzyskują współczynnik przenikalności cieplnej rzędu u=0,13 W/m2K. Szkielet budynku wykonany jest z kantówek o przekroju 140x40 mm wypełnionych wełną mineralną. Jego zewnętrzną stronę stęża płyta MPF o grubości 12mm i izoluje specjalną folią wiatroizolacyjną. Wełna fasadowa (50 lub 100 mm) zapewnia odprowadzenie wilgoci poza obręb budynku, znacznie zwiększając trwałość poszycia budynku. Elewacja wykonywana jest z betonu cienkowarstwowego, tak samo jak w przypadku domów betonowych ocieplanych styropianem. Wnętrze ściany ociepla się wełną mineralną o grubości 50 mm oraz izoluje od wilgoci specjalną folią paroizolacyjną. Po rozprowadzeniu wszystkich niezbędnych instalacji, do łat wewnętrznych przykręcane są płyty MPF o grubości 10mm. Wnętrzne wykańcza się najczęściej płytą z karton-gipsu.