Wiązary dachowe

Firma WIREX CONSTRUCTIONS jest producentem wiązarów dachowych z klasyfikowanego drewna suszonego, czterostronnie struganego, łącznego za pomocą płytek kolczastych firmy MiTek.

Wiązary drewniane wykonane w tej technologii posiadają wiele zalet w porównaniu z klasyczną więźbą; są bardziej ekonomiczne, łatwiejsze i szybsze w montażu, oraz sprawdzają się w skomplikowanych układach dachowych. Wiązary to ok. 35% mniej materiału niż tradycyjna więźba, przy tej samej powierzchni

Nasza firma bezpłatnie wykonuje wstępny projekt oraz wycenę na podstawie danych dostarczonych przez inwestora. Konstrukcje z drewnianych wiązarów dachowych doskonale nadają się do zastosowania w domach w technologii murowanej, jak i w technologii szkieletu drewnianego. Istnieje możliwość wykonania zadaszenia o dużej rozpiętości i małym kącie nachylenia. Pas dolny wiązarów może stanowić nośny strop. 

Wiązary pozwalają uzyskać na poddaszu wolna przestrzeń (bez słupów) co umożliwia dowolną aranżację i układ pomieszczeń. Konstrukcja wiązarów pozwala wyeliminować ścianę kolankową.

Projekty wiązarów wykonane są przez uprawnionego konstruktora, przy użyciu programu PAMIR zgodnie z obowiązującymi normami europejskimi (euro cod 5).

Inwestor przy odbiorze gotowych wiązarów otrzymuje kompletną dokumentację obliczeniową oraz niezbędne deklaracje i atesty materiałowe dotyczące wyrobu.